Organization Calendar (Mt Forest Minor Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 13, 2019-Nov 02, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 13Oct 14Oct 15Oct 16Oct 17Oct 18Oct 19
PEEWEE GIRLS B - Mitchell Women's Hockey Tournament
ATOM GIRLS "C" - Mitchell Girls Hockey Tournament
All Teams
8:00 AM-10:30 PM
No ICE THANKSGIVING
TYKE & NOVICE LOCAL LEAGUE
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
ATOM GIRLS "C"
5:30 PM-6:30 PM
Practice
PEEWEE REP
6:30 PM-7:30 PM
Practice
PEEWEE GIRLS B
7:30 PM-8:30 PM
Practice
MIDGET GIRLS "C"
8:30 PM-9:30 PM
Practice
MIDGET LOCAL LEAGUE
9:30 PM-10:30 PM
Practice
ATOM REP
6:45 PM
vs. Wingham Ironmen
MIDGET REP
7:30 PM
@ Saugeen Shores Storm
BANTAM REP
8:00 PM-9:00 PM
Practice
BANTAM GIRLS BB
8:30 PM-9:30 PM
Practice
ATOM GIRLS B
4:30 PM-5:30 PM
Practice
NOVICE REP & ATOM LOCAL LEAGUE
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
PEEWEE LOCAL LEAGUE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
BANTAM GIRLS "C"
7:30 PM-8:30 PM
Practice
BANTAM GIRLS BB
8:00 PM-9:00 PM
Team purchased ice
MIDGET GIRLS B
8:30 PM-9:30 PM
Practice
ATOM GIRLS "C"
10:00 AM
vs. Parkhill Stars
PEEWEE GIRLS B
12:00 PM
vs. North Halton Twisters
ATOM GIRLS "C"
2:00 PM
vs. Huron Heat
PEEWEE GIRLS B
6:00 PM
vs. Huron Heat
All Teams
8:30 PM-10:30 PM
Jr C Game
IP
8:00 AM-10:00 AM
Practice
PEEWEE GIRLS B
9:00 AM
vs. Twin Centre Hurricanes
All Teams
10:00 AM-12:00 PM
No ICE - FS
ATOM GIRLS "C"
11:00 AM
vs. Huron Heat 2
NOVICE REP & NOVICE LOCAL LEAGUE
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
ATOM LOCAL LEAGUE
2:30 PM
vs. Listowel Cyclones Red
PEEWEE LOCAL LEAGUE
3:30 PM
vs. Saugeen Shores Storm
ATOM GIRLS B
4:15 PM
@ Kitchener Lady Rangers
BANTAM GIRLS "C"
5:00 PM
vs. Kincardine Kinucks C
BANTAM GIRLS BB
5:15 PM
@ Kitchener Lady Rangers
ATOM REP
6:00 PM
@ Seaforth Stars
Oct 20Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26
PEEWEE GIRLS B - Mitchell Women's Hockey Tournament
ATOM GIRLS "C" - Mitchell Girls Hockey Tournament
BANTAM REP - Brian English Memorial Tournament
ATOM REP - Rod Johnston Memorial Tournament
ATOM GIRLS B - Clearview Pink in the Rink
BANTAM GIRLS BB - St. Clair Shores Fall Invitational
TYKE
9:30 AM-10:30 AM
Practice
NOVICE LOCAL LEAGUE
9:30 AM
@ Walkerton Capitals 2
Walkerton [LNX93]
ATOM GIRLS B
12:00 PM
vs. Cambridge Roadrunners
ATOM REP
1:00 PM
vs. Seaforth Stars
PEEWEE REP
2:15 PM
vs. Bruce Peninsula Northstars
BANTAM REP
3:45 PM-4:45 PM
Practice
BANTAM GIRLS BB
4:45 PM
vs. Ayr Rockets
MIDGET GIRLS B
5:45 PM
vs. Stratford Aces
MIDGET LOCAL LEAGUE
6:30 PM
@ West Grey Warriors
MIDGET GIRLS "C"
6:45 PM
vs. South Bruce Blades HL
MIDGET REP
8:15 PM-10:15 PM
Practice
IP
4:20 PM-6:00 PM
Practice
ATOM GIRLS "C"
6:00 PM-7:00 PM
Practice
BANTAM GIRLS "C"
7:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm C
MIDGET REP
9:30 PM-10:30 PM
Practice
TYKE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
NOVICE REP
5:30 PM-6:30 PM
Practice
ATOM GIRLS B
6:30 PM
vs. Woolwich Wildcats
PEEWEE GIRLS B
7:30 PM
vs. Walkerton Capitals
BANTAM REP
7:30 PM
@ TCDMHA Rebels
Markdale [BB77]
BANTAM GIRLS BB
8:30 PM-9:30 PM
Practice
MIDGET GIRLS "C"
9:30 PM-10:30 PM
Practice
NOVICE REP
5:30 PM
@ South Bruce Blades
ATOM REP
6:40 PM-7:50 PM
Practice
BANTAM REP
7:50 PM-9:00 PM
Practice
MIDGET LOCAL LEAGUE
8:30 PM-9:30 PM
Practice
NOVICE LOCAL LEAGUE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
PEEWEE LOCAL LEAGUE
5:30 PM-6:30 PM
Practice
ATOM LOCAL LEAGUE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
BANTAM REP
7:30 PM
@ Huron-Bruce Blizzard
Ripley [BB32]
MIDGET GIRLS B
7:30 PM
vs. Kincardine Kinucks
PEEWEE REP
8:30 PM-9:30 PM
Practice
MIDGET REP
8:45 PM
@ Kincardine Kinucks
BANTAM REP
10:20 AM
@ Elmvale Coyotes
ATOM REP
5:00 PM
vs. Six Nations Blackhawks
Brant Sports Complex (Paris) [A2]
BANTAM REP
5:20 PM
vs. Pembroke Kings
BANTAM GIRLS BB
7:00 PM
vs. Traverse City North Stars
Civic Arena(Wells) [1]
PEEWEE REP
8:00 PM
vs. West Grey Warriors
MIDGET LOCAL LEAGUE
9:30 PM
vs. West Grey Warriors
IP
8:00 AM-10:00 AM
Practice
ATOM REP
10:00 AM
vs. Burford Coyotes
Brant Sports Complex (Paris) [A6]
NOVICE LOCAL LEAGUE
10:00 AM
vs. Listowel Cyclones White
NOVICE REP
11:00 AM
vs. Shallow Lake Lakers
BANTAM GIRLS BB
12:00 PM
vs. Washington Wild
Civic Arena(Wells) [2]
ATOM GIRLS "C"
1:30 PM-2:30 PM
Practice
ATOM LOCAL LEAGUE
2:30 PM
vs. Hanover Falcons 1
PEEWEE LOCAL LEAGUE
3:30 PM-5:00 PM
Practice
MIDGET GIRLS "C"
4:00 PM
@ Grey Highlands Shooting Stars C
BANTAM GIRLS "C"
5:00 PM-6:30 PM
Practice
PEEWEE REP
6:45 PM
@ AEMHA Ice Dogs
ATOM REP
7:30 PM
vs. Paris Wolfpack
Brant Sports Complex (Paris) [A6]
BANTAM GIRLS BB
8:30 PM
@ St. Clair Shores Saints
Civic Arena(Gardens) [3]
PEEWEE GIRLS B
8:30 PM
@ Waterloo Ravens
Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02
BANTAM REP - Brian English Memorial Tournament
ATOM REP - Rod Johnston Memorial Tournament
ATOM GIRLS B - Clearview Pink in the Rink
BANTAM GIRLS BB - St. Clair Shores Fall Invitational
All Teams
8:30 AM-10:30 AM
PEP Skills
BANTAM GIRLS BB
12:00 PM
vs. TBD
Civic Arena(Wells) [Consolation]
ATOM LOCAL LEAGUE
12:00 PM
vs. South Bruce Blades White
BANTAM GIRLS BB
12:15 PM
vs. TBD
Civic Arena(Gardens) [Finals]
PEEWEE GIRLS B
1:00 PM-2:15 PM
Practice
PEEWEE REP
2:15 PM-3:30 PM
Practice
MIDGET GIRLS B
2:45 PM
@ Kincardine Kinucks
PEEWEE LOCAL LEAGUE
3:30 PM
vs. Bruce Peninsula Northstars
TYKE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
All Teams
6:00 PM-6:45 PM
Open Ice
BANTAM GIRLS "C"
6:00 PM
@ Central Perth Predators C
PERC [BE04]
MIDGET GIRLS "C"
6:45 PM
vs. Grey Highlands Shooting Stars C
MIDGET REP
8:15 PM-10:15 PM
Practice
IP
4:20 PM-6:00 PM
Practice
ATOM REP
6:00 PM-7:15 PM
Practice
PEEWEE REP
7:15 PM-8:30 PM
Practice
MIDGET REP & MIDGET LOCAL LEAGUE
9:30 PM-10:30 PM
Shared Practice
TYKE & NOVICE LOCAL LEAGUE
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
NOVICE REP & ATOM LOCAL LEAGUE
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
ATOM GIRLS B & ATOM GIRLS "C"
6:30 PM-7:30 PM
Shared Practice
PEEWEE LOCAL LEAGUE
7:30 PM-8:30 PM
Practice
MIDGET GIRLS B
8:30 PM-9:30 PM
Practice
MIDGET GIRLS "C"
9:30 PM-10:30 PM
Practice
BANTAM REP
6:30 PM
@ Listowel Cyclones AE
PEEWEE GIRLS B
6:40 PM-7:50 PM
Practice
BANTAM GIRLS "C"
7:50 PM-9:00 PM
Practice
BANTAM GIRLS BB
8:30 PM-9:30 PM
Practice
All Teams
4:30 PM-9:30 PM
No ICE - HALLOWEEN
BANTAM REP
7:00 PM
@ Shallow Lake Lakers
ATOM LOCAL LEAGUE
6:30 PM
@ Central Perth Predators
BANTAM REP
8:00 PM
vs. Listowel Cyclones AE
MIDGET LOCAL LEAGUE
9:30 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
IP
8:00 AM-10:00 AM
Practice
All Teams
10:00 AM-11:00 AM
Open Ice
NOVICE LOCAL LEAGUE
11:00 AM
@ Central Perth Predators
PERC [LNX118]
ATOM REP
11:00 AM
@ Central Perth Predators
NOVICE REP
11:00 AM
vs. South Bruce Blades
PEEWEE GIRLS B
1:00 PM
@ Ayr Flames
ATOM GIRLS "C"
1:30 PM
vs. Saugeen Shores Storm HL
MIDGET GIRLS "C"
2:30 PM
@ Grey Highlands Shooting Stars C
ATOM LOCAL LEAGUE
2:30 PM
vs. West Grey Warriors 2
PEEWEE LOCAL LEAGUE
3:30 PM
vs. Shallow Lake Lakers
PEEWEE REP
3:50 PM
@ Minto Mad dogs
BANTAM GIRLS "C"
5:00 PM
vs. Walkerton Capitals HL
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from mtforestminorhockey.ca on Friday, October 18, 2019 at 4:50 AM